Izabela Kamińska

Tera­peutka Tech­niki Bowena w stopniu mistrzowskim. Instruktor The Bowen The­rapy Aca­demy of Australia. Mgr fizjoterapii – abslowentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach (Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty nr 9706) . Nauczycielka jogi. Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Bowtech Polska. Wykładowca GWSH w Katowicach. Studentka osteopatii.

Od 2009 roku prowadzę Gabinet Fizjoterapii. Specjalizuję się w Technice Bowena, która jest miękką terapią manualną, angażującą układ nerwowy, mięśniowy i sieć powięzi. Rozwijam również w swojej praktyce techniki osteopatyczne.

Przez 15 lat trenowałam karate kyokushin. W tym czasie startowałam w licznych zawodach karate i wielokrotnie zdobyłam tytuł Mistrzyni Polski.

Od 2006 roku prowadzę zajęcia jogi. Przez lata byłam związana z Akademią Jogi i Terapii Ruchem, obecnie rozwijam projekt FizjoJoga, w którym koncentruję się na ruchu terapeutycznym, czerpiąc z własnych doświadczeń na polu jogi i fizjoterapii (www.FizjoJoga.com). Oferuję zajęcia indywidualne i możliwość łączenia terapii ruchem z terapią manualną. Szkolę przyszłych instruktorów rekreacji ruchowej w oparciu o system jogi na uczelni GWSH w Katowicach.

Moją pasją jest zgłębianie anatomii i fizjologii człowieka – dzielę się swoją wiedzą na prowadzonych przez siebie szkoleniach, tj.: Anatomia dla Początkujących, Anatomia Postawy Ciała, Anatomia Techniki Bowena. Prowadzę również grupę edukacyjną na FB – blog anatomiczny – zapraszam: Anatomia Praktyczna Online.

Prywatnie jestem mamą Stefci i Sylwka, co sprawia, że temat ciąży, porodu i macierzyństwa jest dla mnie szczególnie bliski i ważny – moją ideą jest przekazywanie kobietom pozytywnego i świadomego podejścia do tych sfer życia, co realizuję na prowadzonych przeze mnie zajęciach jogi dla kobiet w ciąży oraz zabiegach ‚Baby Bowen’ i ‚Bowen w ciąży’.

25 lipca 2017r. pomyślnie zdałam egzamin instruktorski w Technice Bowena i zostałam akredytowaną nauczycielką tej metody.

Dyplomy i wyróżnienia

W jaki sposób pracuje?

  • Ważnym pionierem w badaniach natury tkanki łącznej jest Dr Mae Wan Ho, która pracuje jako naukowiec w Londynie. Jest zdeklarowaną przeciwniczką żywności genetycznie modyfikowanej. Jej książka „The Rainbow and the Worm”oraz praca badawcza są dostępne na jej stronie www.i-sis.org.uk. Poniżej streściłem główne wyniki jej pracy.Czytaj więcej →

  •   Holistyczne podejście do zdrowia traktuje człowieka jako niepodzielną całość, obejmującą ciało, umysł i ducha. Terapie holistyczne (np.: Technika Bowena, refleksologia, akupunktura) oddziałują na przyczyny choroby, nie tylko ich objawy, co jest warunkiem powrotu do wewnętrznej harmonii. Wymagają one również od pacjenta wzięcia odpowiedzialności za swoje zdrowie i aktywnego udziału w procesie leczenia. Zgodnie zCzytaj więcej →

  •   Technika Bowena to nowa koncepcja pracy z ciałem, która ani nie pochodzi od żadnej innej znanej dotąd metody, ani nie jest do żadnej z nich podobna. Istnieje kilka teorii starających się wyjaśnić podłoże działania Techniki Bowena. Czytaj więcej →

pl_PLPolish
en_USEnglish pl_PLPolish