Gabinet Fizjoterapii mgr Izabela Kamińska

Nasza praca z pacjentami bazuje na holistycznym (z gr. holos – całość) podejściu do funkcjonowania organizmu, która  możliwa jest dzięki pracy na tkankach miękkich – strukturach mięśniowo-powięziowych. Powięź to popularna nazwa tkanki łącznej, która nadaje ciału kształt, a jej stan wpływa na jakość funkcjonowania układu ruchu, układu nerwowego, krążenia i wszystkich narządów.

Oferujemy zabiegi terapeutyczne:

  • Technika Bowena
  • Sport Bowen
  • Baby Bowen
  • Bowen w ciąży

Prowadzimy i organizujemy szkolenia w zakresie Techniki Bowena, anatomii i fizjologii, masażu stóp, automasażu dłoni, jogi kręgosłupa, treningu dna miednicy w praktyce jogi i na co dzień, Fascial Yoga, powięziowych aspektów pracy z ciałem.

Gabinet  został założony w styczniu 2009 roku. 

 

Izabela KAMIŃSKA

Tera­peutka Tech­niki Bowena w stopniu mistrzowskim —  absol­wentka The Bowen The­rapy Aca­demy of Australia, Mgr fizjoterapii – abslowentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach 

Od ponad 20 lat zajmuję się szeroko pojętą pracą z ciałem. Od roku 2009 prowadzę Gabinet Fizjoterapii Aloha. Specjalizuję się w Technice Bowena, która jest miękką terapią manualną, angażującą układ nerwowy, mięśniowy i sieć powięzi.

Ukończyłam studia na kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowani Fizycznego w Katowicach. Na studiach zdobyłam dogłębną wiedzę z zakres anatomii, biochemii, fizjologii czy biomechaniki oraz poznałam różne metody fizjoterapeutyczne. Praktykowałam w przychodniach, szpitalach i sanatoriach.

Przez 15 lat trenowałam karate kyokushin, które wszechstronnie rozwijało fizycznie oraz ukazywało możliwości przekraczania swoich granic. W tym czasie startowałam w licznych zawodach karate i wielokrotnie zdobyłam tytuł Mistrzyni Polski. Obecnie pracuję terapeutycznie również ze sportowcami metodą Sport Bowen.

Od 10 lat prowadzę zajęcia jogi (www.akademiajogi.pl). Rozwijam nowatorskie terapeutyczne podejście do jogi, które nazwałam Fascial Yoga, czyli joga powięziowa.  

Prywatnie jestem mamą Stefci i Sylwka, co sprawia, że temat ciąży, porodu i macierzyństwa jest dla mnie szczególnie bliski i ważny – moją ideą jest przekazywanie kobietom pozytywnego i świadomego podejścia do tych sfer życia, co realizuję na prowadzonych przeze mnie zajęciach jogi dla kobiet w ciąży oraz zabiegach Baby Bowen i Bowen w ciąży.

Dyplomy i wyróżnienia